Decision Workspace
burn_p2p_core
Side-by-side comparison of Rust crates
Core Metrics
| burn_p2p_core | |
|---|---|
| Health Score | 59 |
| Total Downloads | 5.5K |
| 30d Downloads | 3.8K |
| Dependents | 2.2K |
| Releases | 92 |
| Last Updated | 12d ago |
| Age | 1m |
Health Breakdown
burn_p2p_core
Maintenance
16
Quality
12
Community
15
Popularity
4
Documentation
12
Technical Details
| burn_p2p_core | |
|---|---|
| Version | 0.21.8 |
| Stable (≥1.0) | ✗ No |
| License | MIT OR Apache-2.0 |
| Dependencies | 9 |
| Crate Size | 63KB |
| Features | 0 |
| Yanked % | 0.0% |
| Edition | 2024 |
| MSRV | 1.92 |
| Owners | 1 |
Quick Verdict
- •burn_p2p_core leads with a health score of 59/100, but none of the options score above 80.
- •burn_p2p_core is depended on by 2.2K crates — strongest ecosystem trust.