Decision Workspace
holo_hash
Side-by-side comparison of Rust crates
Core Metrics
| holo_hash | |
|---|---|
| Health Score | 73 |
| Total Downloads | 450.6K |
| 30d Downloads | 6.6K |
| Dependents | 4.6K |
| Releases | 199 |
| Last Updated | 13d ago |
| Age | 5y 2m |
Health Breakdown
holo_hash
Maintenance
18
Quality
16
Community
19
Popularity
7
Documentation
13
Technical Details
| holo_hash | |
|---|---|
| Version | 0.6.1 |
| Stable (≥1.0) | ✗ No |
| License | Apache-2.0 |
| Dependencies | 21 |
| Crate Size | 23KB |
| Features | 13 |
| Yanked % | 0.0% |
| Edition | 2021 |
| MSRV | — |
| Owners | 3 (team) |
Quick Verdict
- •holo_hash leads with a health score of 73/100, but none of the options score above 80.
- •holo_hash is depended on by 4.6K crates — strongest ecosystem trust.