Decision Workspace
janus_messages
Side-by-side comparison of Rust crates
Core Metrics
| janus_messages | |
|---|---|
| Health Score | 71 |
| Total Downloads | 317.7K |
| 30d Downloads | 2.1K |
| Dependents | 1.1K |
| Releases | 275 |
| Last Updated | 7d ago |
| Age | 3y 7m |
Health Breakdown
janus_messages
Maintenance
22
Quality
13
Community
14
Popularity
7
Documentation
15
Technical Details
| janus_messages | |
|---|---|
| Version | 0.7.122 |
| Stable (≥1.0) | ✗ No |
| License | MPL-2.0 |
| Dependencies | 13 |
| Crate Size | 32KB |
| Features | 1 |
| Yanked % | 0.4% |
| Edition | 2021 |
| MSRV | 1.81.0 |
| Owners | 2 (team) |
Quick Verdict
- •janus_messages leads with a health score of 71/100, but none of the options score above 80.
- •janus_messages is depended on by 1.1K crates — strongest ecosystem trust.