Decision Workspace
oxc_ast_visit
Side-by-side comparison of Rust crates
Core Metrics
| oxc_ast_visit | |
|---|---|
| Health Score | 72 |
| Total Downloads | 997.1K |
| 30d Downloads | 174.2K |
| Dependents | 2.0K |
| Releases | 102 |
| Last Updated | 3d ago |
| Age | 1y 2m |
Health Breakdown
oxc_ast_visit
Maintenance
22
Quality
16
Community
15
Popularity
7
Documentation
12
Technical Details
| oxc_ast_visit | |
|---|---|
| Version | 0.132.0 |
| Stable (≥1.0) | ✗ No |
| License | MIT |
| Dependencies | 4 |
| Crate Size | 49KB |
| Features | 3 |
| Yanked % | 0.0% |
| Edition | 2024 |
| MSRV | 1.93.0 |
| Owners | 1 |
Quick Verdict
- •oxc_ast_visit leads with a health score of 72/100, but none of the options score above 80.
- •oxc_ast_visit is depended on by 2.0K crates — strongest ecosystem trust.