Decision Workspace
re_viewport_blueprint
Side-by-side comparison of Rust crates
Core Metrics
| re_viewport_blueprint | |
|---|---|
| Health Score | 60 |
| Total Downloads | 674.7K |
| 30d Downloads | 73.2K |
| Dependents | 2.6K |
| Releases | 158 |
| Last Updated | 5d ago |
| Age | 1y 12m |
Health Breakdown
re_viewport_blueprint
Maintenance
19
Quality
12
Community
10
Popularity
7
Documentation
12
Technical Details
| re_viewport_blueprint | |
|---|---|
| Version | 0.32.2 |
| Stable (≥1.0) | ✗ No |
| License | MIT OR Apache-2.0 |
| Dependencies | 24 |
| Crate Size | 99KB |
| Features | 0 |
| Yanked % | 0.0% |
| Edition | 2024 |
| MSRV | 1.92 |
| Owners | 1 |
Quick Verdict
- •re_viewport_blueprint leads with a health score of 60/100, but none of the options score above 80.
- •re_viewport_blueprint is depended on by 2.6K crates — strongest ecosystem trust.