Decision Workspace
rspack_hash
Side-by-side comparison of Rust crates
Core Metrics
| rspack_hash | |
|---|---|
| Health Score | 58 |
| Total Downloads | 31.0K |
| 30d Downloads | 1.7K |
| Dependents | 1.4K |
| Releases | 62 |
| Last Updated | 5d ago |
| Age | 1y 9m |
Health Breakdown
rspack_hash
Maintenance
19
Quality
14
Community
10
Popularity
5
Documentation
10
Technical Details
| rspack_hash | |
|---|---|
| Version | 0.100.4 |
| Stable (≥1.0) | ✗ No |
| License | MIT |
| Dependencies | 7 |
| Crate Size | 31KB |
| Features | 0 |
| Yanked % | 0.0% |
| Edition | 2024 |
| MSRV | — |
| Owners | 1 |
Quick Verdict
- •rspack_hash leads with a health score of 58/100, but none of the options score above 80.
- •rspack_hash is depended on by 1.4K crates — strongest ecosystem trust.