Decision Workspace
sn_registers
Side-by-side comparison of Rust crates
Core Metrics
| sn_registers | |
|---|---|
| Health Score | 50 |
| Total Downloads | 86.0K |
| 30d Downloads | 0 |
| Dependents | 1.4K |
| Releases | 48 |
| Last Updated | 559d ago |
| Age | 2y 11m |
Health Breakdown
sn_registers
Maintenance
8
Quality
13
Community
10
Popularity
6
Documentation
13
Technical Details
| sn_registers | |
|---|---|
| Version | 0.4.3 |
| Stable (≥1.0) | ✗ No |
| License | GPL-3.0 |
| Dependencies | 11 |
| Crate Size | 14KB |
| Features | 1 |
| Yanked % | 2.1% |
| Edition | 2021 |
| MSRV | — |
| Owners | 1 |
Quick Verdict
- •sn_registers leads with a health score of 50/100, but none of the options score above 80.
- •sn_registers is depended on by 1.4K crates — strongest ecosystem trust.
- •⚠ sn_registers has not been updated in over a year.