Decision Workspace
spider_transformations
Side-by-side comparison of Rust crates
Core Metrics
| spider_transformations | |
|---|---|
| Health Score | 66 |
| Total Downloads | 671.6K |
| 30d Downloads | 4.7K |
| Dependents | 1.2K |
| Releases | 761 |
| Last Updated | 25d ago |
| Age | 1y 8m |
Health Breakdown
spider_transformations
Maintenance
17
Quality
18
Community
14
Popularity
7
Documentation
10
Technical Details
| spider_transformations | |
|---|---|
| Version | 2.39.13 |
| Stable (≥1.0) | ✓ Yes |
| License | MIT |
| Dependencies | 25 |
| Crate Size | 94KB |
| Features | 8 |
| Yanked % | 0.7% |
| Edition | 2021 |
| MSRV | — |
| Owners | 1 |
Quick Verdict
- •spider_transformations leads with a health score of 66/100, but none of the options score above 80.
- •spider_transformations is depended on by 1.2K crates — strongest ecosystem trust.