Decision Workspace
tor-error
Side-by-side comparison of Rust crates
Core Metrics
| tor-error | |
|---|---|
| Health Score | 74 |
| Total Downloads | 537.8K |
| 30d Downloads | 170.8K |
| Dependents | 1.3K |
| Releases | 43 |
| Last Updated | 18d ago |
| Age | 4y 2m |
Health Breakdown
tor-error
Maintenance
22
Quality
16
Community
17
Popularity
7
Documentation
12
Technical Details
| tor-error | |
|---|---|
| Version | 0.42.0 |
| Stable (≥1.0) | ✗ No |
| License | MIT OR Apache-2.0 |
| Dependencies | 13 |
| Crate Size | 30KB |
| Features | 9 |
| Yanked % | 0.0% |
| Edition | 2024 |
| MSRV | 1.89 |
| Owners | 4 |
Quick Verdict
- •tor-error leads with a health score of 74/100, but none of the options score above 80.
- •tor-error is depended on by 1.3K crates — strongest ecosystem trust.