Decision Workspace
tree-sitter-kotlin-ng
Side-by-side comparison of Rust crates
Core Metrics
| tree-sitter-kotlin-ng | |
|---|---|
| Health Score | 55 |
| Total Downloads | 942.0K |
| 30d Downloads | 204.6K |
| Dependents | 1.4K |
| Releases | 3 |
| Last Updated | 501d ago |
| Age | 1y 8m |
Health Breakdown
tree-sitter-kotlin-ng
Maintenance
6
Quality
17
Community
15
Popularity
7
Documentation
10
Technical Details
| tree-sitter-kotlin-ng | |
|---|---|
| Version | 1.1.0 |
| Stable (≥1.0) | ✓ Yes |
| License | MIT |
| Dependencies | 3 |
| Crate Size | 1.1MB |
| Features | 0 |
| Yanked % | 0.0% |
| Edition | 2021 |
| MSRV | — |
| Owners | 1 |
Quick Verdict
- •tree-sitter-kotlin-ng leads with a health score of 55/100, but none of the options score above 80.
- •tree-sitter-kotlin-ng is depended on by 1.4K crates — strongest ecosystem trust.
- •⚠ tree-sitter-kotlin-ng has not been updated in over a year.