Decision Workspace
zng-app-context
Side-by-side comparison of Rust crates
Core Metrics
| zng-app-context | |
|---|---|
| Health Score | 71 |
| Total Downloads | 63.9K |
| 30d Downloads | 1.5K |
| Dependents | 1.9K |
| Releases | 52 |
| Last Updated | 3d ago |
| Age | 2y 1m |
Health Breakdown
zng-app-context
Maintenance
20
Quality
13
Community
19
Popularity
6
Documentation
13
Technical Details
| zng-app-context | |
|---|---|
| Version | 0.13.2 |
| Stable (≥1.0) | ✗ No |
| License | Apache-2.0 OR MIT |
| Dependencies | 9 |
| Crate Size | 19KB |
| Features | 1 |
| Yanked % | 1.9% |
| Edition | 2024 |
| MSRV | — |
| Owners | 2 (team) |
Quick Verdict
- •zng-app-context leads with a health score of 71/100, but none of the options score above 80.
- •zng-app-context is depended on by 1.9K crates — strongest ecosystem trust.