Decision Workspace
zng-wgt-button
Side-by-side comparison of Rust crates
Core Metrics
| zng-wgt-button | |
|---|---|
| Health Score | 70 |
| Total Downloads | 72.7K |
| 30d Downloads | 0 |
| Dependents | 1.1K |
| Releases | 116 |
| Last Updated | today |
| Age | 2y 1m |
Health Breakdown
zng-wgt-button
Maintenance
20
Quality
13
Community
18
Popularity
6
Documentation
13
Technical Details
| zng-wgt-button | |
|---|---|
| Version | 0.14.6 |
| Stable (≥1.0) | ✗ No |
| License | Apache-2.0 OR MIT |
| Dependencies | 14 |
| Crate Size | 27KB |
| Features | 1 |
| Yanked % | 0.9% |
| Edition | 2024 |
| MSRV | — |
| Owners | 2 (team) |
Quick Verdict
- •zng-wgt-button leads with a health score of 70/100, but none of the options score above 80.
- •zng-wgt-button is depended on by 1.1K crates — strongest ecosystem trust.