Decision Workspace
zng-wgt-text
Side-by-side comparison of Rust crates
Core Metrics
| zng-wgt-text | |
|---|---|
| Health Score | 68 |
| Total Downloads | 77.3K |
| 30d Downloads | 0 |
| Dependents | 1.9K |
| Releases | 116 |
| Last Updated | today |
| Age | 2y 1m |
Health Breakdown
zng-wgt-text
Maintenance
20
Quality
10
Community
19
Popularity
6
Documentation
13
Technical Details
| zng-wgt-text | |
|---|---|
| Version | 0.14.6 |
| Stable (≥1.0) | ✗ No |
| License | Apache-2.0 OR MIT |
| Dependencies | 24 |
| Crate Size | 103KB |
| Features | 0 |
| Yanked % | 0.9% |
| Edition | 2024 |
| MSRV | — |
| Owners | 2 (team) |
Quick Verdict
- •zng-wgt-text leads with a health score of 68/100, but none of the options score above 80.
- •zng-wgt-text is depended on by 1.9K crates — strongest ecosystem trust.